Ekonomi

Goldman Sachs, Klaviyo’yu 36 dolarlık fiyat hedefiyle satın alacak şekilde yükseltti

Goldman Sachs Pazartesi günü tuş takımıInc (NYSE: KVYO ) hisse senedine ilişkin duruşunda olumlu bir değişiklik yaparak hisseyi Nötr’den Al’a yükseltirken, 12 aylık fiyat hedefini 36,00$’da tuttu. Bu ayarlama, Klaviyo hisselerinin son üç ayda Nasdaq’tan %22 daha düşük performans göstermesine rağmen yapıldı.

Yatırım firması, yıl içinde Klaviyo’nun hisse değerini artırabilecek çeşitli katalizörler belirledi. Önemli faktörlerden biri, e-posta spam filtrelemesindeki değişiklikler nedeniyle Klaviyo’nun iş modelinde meydana gelebilecek olası aksaklıklara ilişkin endişelerin abartıldığı beklentisidir. Goldman Sachs, şirketin 27 Şubat’ta açıklayacağı dördüncü çeyrek kazanç raporunda yer alacak detayların mevcut düşüş eğiliminin ortadan kalkmasına yardımcı olacağını öngörüyor.

Goldman Sachs ayrıca Klaviyo’nun pazarlama uygulamalarını destekleyen yazılım altyapısına benzersiz yaklaşımı sayesinde pazar payı kazanmaya devam edeceğini öngörüyor. Ayrıca şirket, müşteri sözleşmelerindeki kısa vadeli düşüşleri de dikkate alarak tahminlerde olası bir artış öngörüyor. Bu iyimserlik, premium pazar segmentindeki kazanımlar, Shopify Plus’ın devam eden penetrasyonu ve istikrarlı bir tüketici harcama ortamında yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi gibi şirkete özgü faktörlerle destekleniyor.

Goldman Sachs, özellikle yeni e-posta pazarlama teslim edilebilirlik standartlarının etkisinin netleşmesi ve kilitlenme süresinin kazanç raporundan iki gün sonra sona ermesi nedeniyle, kısa vadeli hisse senedi oynaklığı beklentilerine rağmen, Klaviyo’nun hisse senedi performansının gelecek yıl olumlu bir seyir izleyeceğini düşünüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu