Yaşam

2. Yenişehir Komedi Oyunları Festivali Başlıyor

Mersin Yenişehir Belediyesi, 2.Yenişehir Güldürü Oyunları Şenliği ile Türkiye’nin seçkin tiyatrolarını bu yıl da Mersinlilerle buluşturacak. 19 Kasım – 26 Kasım tarihleri ortasında sahnelenecek 7 tiyatro oyununu sanatseverler fiyatsız olarak izleyebilecek. Şenlikte Nilgün Belgün, Süheyl Behzat Uygur kardeşlerin yanı sıra güldürü tiyatrosunun efsane kümesi Mahşeri Cümbüş oyuncuları da sahne alacak. Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, vatandaşları şenliğe davet etti.

Düzenlediği toplumsal ve kültürel etkinliklerle Yenişehir’i, Türkiye’de kültür ve sanatın değerli bir kenti haline getiren Mersin Yenişehir Belediyesi, 2.Yenişehir Güldürü Oyunları Şenliği ile vatandaşları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor. 2.Yenişehir Güldürü Oyunları Şenliği, 19 Kasım – 26 Kasım tarihleri ortasında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Şenlik, Türk tiyatrosunun tanınmış güldürü oyuncularını ve güldürü tiyatrosu kümelerini Mersinlilerle buluşturacak. Şenlik kapsamında sahnelenecek 7 oyun fiyatsız olarak izlenebilecek.

19 Kasım Cumartesi günü saat 19.30’da Tiyatro Mavra’nın Biz Niçin Geldik? oyunu ile başlayacak şenlikte 21 Kasım Pazartesi günü saat 19.30’da usta oyuncular Süheyl Behzat Uygur kardeşler, Süt Kardeşler Asabi Güldürü oyunlarıyla Mersinliler için sahnede olacak. Türk Tiyatrosunun usta ismi Nilgün Belgün ise 22 Kasım Salı günü saat 19.30’da Nilgün Belgün’le Aşk ve Güldürü isimli oyunuyla sahne alacak. 23 Kasım Çarşamba günü ise saat 19.30’da Neslihan Arslan, Nurhan Özenen ve Salih Bademki’nin birlikte tiyatro sahnesini paylaşacağı Fanatik isimli oyun da Mersinlilerle buluşacak. Tiyatroda 22’inci yılını geride bırakan efsanevi küme Mahşeri Cümbüş 24 Kasım Perşembe günü saat 19.30’da,25 Kasım Cuma günü saat 19.30’da Ceyhun Fersoy, Melis İşiten, Sergen Deveci’nin sahne alacağı Baş Belası oyunu tiyatroseverler için perdelenecek.

2.Yenişehir Güldürü Oyunları Festivali’nin kapanışı ise 26 Kasım Cumartesi günü Yenişehir Kent Tiyatrosu’nun Ölmeye Gör oyunuyla yapılacak. Sahnelenecek tüm oyunlar Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da tiyatroseverler ile buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu