Haber

5 ilde FETÖ operasyonu! Ali Yerlikaya paylaştı: 27 kişi yakalandı

Türkiye’nin tüm terör örgütleriyle mücadelesi yoğun bir şekilde devam ediyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda güvenlik güçleri, kırsal kesimde ve kent merkezlerinde tespit ettiği kişilerin teknik ve fiziki gözetimini gerçekleştiriyor.

Nihayet İçişleri Bakanı yeni bir operasyon duyurdu.

“27 şüpheli yakalandı”

Operasyonun ayrıntılarını sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Yerlikaya, şunları söyledi:

“5 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı yürütülen ‘JIP-5’ operasyonlarında 27 şüpheli yakalandı.

Milli irademize karşı darbe girişiminde bulunan FETÖ hainlerinin takibinden vazgeçmeyeceğiz. Aziz Milletimizin duası ve desteğiyle terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin nefesini keseceğiz!”

“Açıklamalarda örgütün üyesi/yöneticisi olarak bahsedilmiş…”

Yazının devamında şu ifadelere yer verildi:

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İl Emniyet Müdürlükleri tarafından FETÖ’ye yönelik yürütülen “Pinch-5” Operasyonlarında:

FETÖ kapsamında alınan ifadelerde örgüt üyesi/yöneticileri olarak adı geçen, ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen ve haklarında arama kararı bulunan kişilere yönelik İzmir, Aydın ve Bursa’da gerçekleştirilen operasyonlarda 20 şüpheli yakalandı. verildiği.

“Çok sayıda dijital materyale el konuldu”

Arama kararı bulunan FETÖ’cülerin gözaltına alınmamak ve tutuklanmamak için saklandığı Gaybubet evlerindeki kişilere yönelik Ankara ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarda 7 şüpheli yakalandı.

Kıskaç-5 Operasyonlarında 5 ilde toplam 27 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Operasyonları yürüten Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu