Haber

Adana’da Arkadaşını Kazayla Vuran Sanığın Yargılaması Devam Ediyor

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde arkadaşını kazara tabancayla vurarak öldürdüğünü iddia eden tutuklu sanığın davası, “kasten öldürme” suçundan ömür boyu, “kasten öldürme” suçundan ise 3 yıla kadar hapis istemiyle devam etti. Ruhsatsız silah.”

Tutuklu sanık, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya FP Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşma salonunda mağdur Fırat Bolkan’ın müşteki anne ve babası, tanıklar ve parti avukatları da hazır bulundu.

Mahkemede ifadesi alınan tanık milletvekili, amcasının oğlu sanık FP’nin olay günü kendisini akşam yemeğine davet ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“FP’nin olduğu yere gittiğimde merhum Fırat Bolkan ve AE de yanındaydı. Yemekten sonra hep birlikte arabaya binip AE’yi evine bırakmaya gittik. Daha sonra FP bana şunları söyledi: Arabada, “Öğle yemeği için Fırat’la konuştuk. Evde silahım var. Denemesini istiyorum. “Yapacağız” dedi. Daha sonra FP onun evine giderek silahını alıp yanına geldi. FP arabaya bindikten sonra aniden silahını bana doğrulttu. Ben bunun şaka olmadığını söyleyerek tepki gösterdim. FP daha sonra geri dönerken silah aniden patladı. Bu sırada Fırat Bolkan ‘Vuruldum’ diye bağırdı. Fırat Bolkan’ı hızla hastaneye götürdük.FP benden arabayı park etmek için anahtarı istedi.Ben de FP’yi aradım ve yanıma gelmesini istedim.Hastanede polise teslim olduk.FP ile mağdur rastgele ortada kaldı. Fırat Bolkan, “Hiçbir düşmanlığa tanık olmadım. Merhum Fırat Bolkan’a ne benim ne de FP’nin herhangi bir borcu yoktur.”

Hakkındaki iddiaların hatırlatılmasının ardından savunması alınan sanık FP, olay günü mağdur Fırat Bolkan ile herhangi bir husumetinin olmadığını belirterek, “Olay tesadüfen meydana geldi. Çok pişmanım.” Bu kelimeyi kullandı.

Mağdurun babası müşteki Hanefi Bolkan ise olaydan dolayı sanık hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaa hazırlanması amacıyla belgenin taraflara gönderilmesini, belge kapsamındaki delillerin mevcut durumu dikkate alınarak sanık FP’nin mevcut durumunun dikkate alınmasını talep eder. sanığa atfedilen hatanın niteliği ve niteliği, bu aşamada adli kontrol tedbirinin yetersizliği ve tutuklama tedbirinin orantılılığı. Devam kararı istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

7 Mart’ta kurşun yarasıyla Yüreğir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Fırat Bolkan’ın (21) ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Bolkan’ı hastanede bırakıp kaçan ve daha sonra hakimlik tarafından tutuklanan FP hakkında hazırlanan iddianame 8 Mart’ta polis tarafından yakalanan şahıs, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Tutuklu sanık FP, iddianamedeki ifadesinde, yeni aldığı silahı arkadaşına gösterdiği sırada silahın kazara ateş aldığını ve Bolkan’ın vurulduğunu iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu