Haber

AFAD’dan Kütahya ve diğer illere yağış uyarısı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( Afad), Kütahya veya turuncu; Ayrıca Trabzon, Rize, Artvin, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Eskişehir için de sarı kod yağmur uyarısı yaptı. AfadAni su baskını, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

AfadMeteoroloji’den alınan son bilgiler ve yapılan değerlendirmelere göre turuncu kodla 1, sarı kodla ise 10 ile yağmur uyarısı yapıldı. AfadGelen uyarı:

“Meteorolojiden alınan son bilgiler ve yapılan değerlendirmelere göre 1 il için Turuncu kodlu, 10 il için ise Sarı kodlu yağış uyarısı verildi. Kütahya Portakal, Trabzon, Rize, Artvin, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa , Çanakkale, Afyonkarahisar, Eskişehir sarı.”Kütahya ilimizde turuncu yağış uyarısı alan vatandaşlarımıza AFAD tarafından SMS ile bilgi verildi. Ani su baskını, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını önemle hatırlatırız.”

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu