Ekonomi

Analistler Meta ve Snap için fiyat hedeflerini yükseltiyor

Investing.com – Guggenheimanalistler, Facebook sahibi Meta Platforms Inc. (NASDAQ: META) ve Snap Inc. (NYSE: PATLATMAK), geçen yılın son çeyreğine kıyasla reklam talebinde daha fazla istikrar gördüğünü söyleyerek Pazartesi günü her iki sosyal medya şirketi için fiyat hedeflerini yükseltti.

Analistler, Meta Platformlardaki harcama trendlerinde “küçük bir artışa” dikkat çekerken, rakip TikTok, potansiyel düzenleyici kaygılar nedeniyle harcamalarda bir yavaşlama görmeye başlıyor. Guggenheim, Meta için satın alma notunu korudu ve fiyat hedefini hisse başına 210 dolardan 240 dolara çıkardı.

Bu arada analistler, Los Angeles merkezli Snap için hisse fiyat hedeflerini 9 dolardan 12 dolara yükselten tarafsız tavsiyelerini desteklediler. senin çırpıda “endüstri lideri topluluk büyümesi”sahip olduğun ve “uzun vadeli artırılmış gerçeklik fırsatından yararlanın”İyi bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi.

Guggenheim’ın kararları, hem Meta hem de Snap’in reklam harcamalarındaki son düşüşün ardından maliyetleri dizginlemek için yaygın işten çıkarmalar yaptığı bir zamanda geldi.

Meta hisseleri, ABD’nin başlarında biraz daha düşük işlem görürken, Snap yükselişteydi.

Yazar: Scott Kanowsky

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu