Yaşam

ATABEM’de depremzede öğrenciler için YKS derslerine ek kontenjan açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketi sonrası kente gelen depremzedelerin eğitim süreçlerinin aksamaması için Çaybaşı Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi’nde (ATABEM) YKS hazırlık kurslarına ek kontenjan oluşturdu. Depremzedeler kurs merkezine şahsen veya 0242 243 39 23 numaralı telefonu arayarak başvuru yapabilirler.

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler için hazırlık kursları düzenleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremzede öğrenciler için kurs merkezlerinde ek kontenjan oluşturdu. Gençlere üniversite kapılarını açan Muratpaşa ilçesindeki ATABEM Çaybaşı Kurs Merkezi’nde öğrenciler, uzman öğretmenler eşliğinde üniversite sınavına hazırlanıyor.

Merkezde üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerine ve lise mezunlarına akademik dersler veriliyor. Kayıt işlemleri tamamlanmış olmasına rağmen deprem bölgesinden kurs merkezine gelen öğrenciler şahsen veya 0242 243 39 23 numaralı telefondan başvuru yapabilirler. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi bağlantı merkezi üzerinden de başvuru yapabilir.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK HİZMETİ DE VERİLİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi ATABEM Çaybaşı Kurs Merkezi’nde manevi danışman olarak görev yapan Kemal Can Uysal, “Merkezlerimizde öğrenci arkadaşlarımıza YKS hazırlık dersleri veriyoruz. Bu kursların yanı sıra psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri de vermekteyiz. Buradaki öğrencilerimiz akademik derslerin tamamına sahip olmakla birlikte etütler, ek dersler, birebir çalışmalar ve deneme sınavları ile hazırlık süreçlerini de yürütmektedir.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu