Haber

Beşiktaş Kulübü, MHK’ya yapılan başvuruların yanıtlanmadığını duyurdu

İSTANBUL, Beşiktaş Kulübü, VAR’ın izleme önerisi üzerine Sivasspor maçında kazandıkları penaltının iptali konusunda 29 Ocak 2024’te Merkez Hakem Kurulu’na (MHK) yaptıkları başvuruya yanıt gelmediğini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

“TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanına

28.01.2024 tarihinde Sivas’ta oynanan EMS Yapı Sivasspor-Beşiktaş maçında hakem futbolcumuz Salih Uçan’ın yerde kaldığı pozisyonda penaltı verilmesine karar verdi. Maçın VAR hakemleri, hakemi tekrar izleme önerisiyle monitöre çağırdı ve bunun sonucunda iptal kararı verildi.

VAR’ın bu bahise müdahalesinin dayandığı yazılı unsuru, oyundaki tüm dinamikleri tam olarak bilen hakemin takdir yetkisini inceleyerek kararın değiştirilmesi yönünde VAR tarafından yapılan tavsiyenin niteliği hakkında bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. bağlıdır ve ilişki yazılı bir unsura bağlıdır.

Aynı şekilde bahsettiğimiz konuya benzerliği nedeniyle geçtiğimiz hafta Beşiktaş-Adana Demirspor maçında oyuncumuz Milot Rashica sahada kalırken VAR hakemi neden maçın hakemini uyarmadı ve soruşturmasıyla ilgili hassasiyet göstermedi. zemin? Birbirine çok benzeyen iki olayda neden iki farklı yaklaşımın benimsendiğini açıklayan bir açıklama yapmanızı rica ediyoruz.

Kulübümüz, futbolun adalet mekanizmasının önemli direği olan hakemin oyunun gerçek aktörü olmasını ve VAR odasına güvenmeden adil davranmasını keyifli oyuna katkı sağlayacak bir zorunluluk olarak görmektedir. hayati hatalar için.

İki hafta üst üste alınan kararların tek yönetimin sonucuna ilişkin akıllarda soru işaretleri bırakması üzücü. Hakem-VAR standardının kamuoyu tarafından bilinmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bilgi talebimize dönüşünüzü bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu