Haber

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık Ne Yaparsak Yapalım Size borcumuzu ödeyemeyiz

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçede yaşayan emekli öğretmenlerle kahvaltıda bir araya geldi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ülkenin içinde bulunduğu duruma asıl çarenin eğitim olduğunu belirterek, “Bizim ne yapmaya çalıştığımızı en iyi siz bilirsiniz. Sizler bu ülkenin ve cumhuriyetin çınarlarısınız. Eğitimde neler yapabiliriz? Beylikdüzü’ndeki çocuklarımıza ve öğretmenlerimize nasıl destek olabiliriz? “Tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçede yaşayan emekli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu. Yakuplu İlçesi Yakuplu Toplum Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programına yüzlerce emekli öğretmen katıldı. Önder Çalık, kahvaltı programında tek tek masaları gezerek emekli öğretmenlerin teklif ve taleplerini dinledi. Kahvaltı programında bir araya gelen emekli öğretmenler, Önder Çalık’a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

Çalık: Eğitimde neler yapabiliriz diye var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu ülkenin aydınlık geleceği için yaptığı konuşmada; Fikirleri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştiren değerli öğretmenlerle bir arada olmaktan onur duyduğunu belirten Önder Çalık, “Ne yaparsak yapalım karşılığını ödeyemeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetin ayak izlerinde bu şehre getirdiklerimizi sizlerle paylaşmak bizim için çok değerli. Ne yapmaya çalıştığımızı en iyi sen biliyorsun. Sizler bu ülkenin ve cumhuriyetin çınarlarısınız. Ülkedeki mevcut durumun çaresi aslında eğitimdir. Eğitimde neler yapabiliriz? Çocuklarımıza ve öğretmenlerimize eğitim konusunda nasıl destek olabiliriz? Tüm gücümüzle çalışıyoruz. Benim derdim çocuklardır, benim derdim bu ülkenin çocuklarıdır. Çocukların, gençlerin ve kadınların bu toplumda daha yeterli konumlara ulaşması için çalışmaya devam edeceğim. Siz çok çalıştınız, bu ülkenin çocuklarını yetiştirdiniz ve o çocuklar artık ülkeye hizmet ediyor. Hepinize minnettarız. “Çocuklar ve toplum için harcadığınız emeklerden dolayı hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu