Yaşam

Bir Sinema Seçkisi daha Ağustos ayı boyunca ENKA Sanat’ta!

Her yaz sinema keyfini açık havaya taşıyan ENKA Sanat, Öbür Sinema iş birliğiyle hazırlanan seçki ile 4-25 Ağustos tarihleri ​​arasında sinemaseverlerle buluşacak. Seçki kapsamında son dönemin öne çıkan yerli ve yabancı sinemalarından oluşan birbirinden keyifli sinemalar ENKA Açık Hava Tiyatrosu’nda olacak. “1 bilet alana 1 bilet bedava” kampanyasıseyirciyle buluşacak.

Ödüllü ve dikkat çekici filmleri bir araya getiren bir seçki, 4 Ağustos’taÖzcan Alper’in yönettiği Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nde 2022’de “En İyi Senaryo” ve “En İyi Film” ödüllerini kazandı. “Karanlık gece”gösterisi ile başlayacak. 7 Ağustos’taBaz Luhrmann’ın yönettiği, başrollerini Austin Butler, Tom Hanks, Helen Thomson ve Richard Roxburgh’un paylaştığı film, ünlü müzik ikonu Elvis Presley’in hayatını anlatıyor. “Elvis”  ile devam edecek. 9 AğustosGeçtiğimiz yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan Brendan Fraser, performansıyla Oscar’da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. “Balina” (Balina), Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için gösterime girecek. 11 Ağustos’taOscar ödüllü aktör Ben Kingsley’in ünlü ressam Dali’nin biyografisi “Dali’nin Ülkesi”   (Daliland)sinemaseverlerle buluşacak .

14 Ağustos’taOscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un yönettiği Frankestein adlı oyunun Londra’daki National Theatre’da canlı çekimiyle beyaz perdeye taşındığı, başrollerini Benedict Cumberbatch ve Jonny Lee Miller’ın paylaştığı. Frankeştayn”  ENKA Açıkhava sahnesinde ekrana yansıtılacaktır. Yönetmen Nicolas Bedos’un henüz yayınlanmamış romanından uyarlayarak 35mm sinemaya çekti. “Maskeli Balo” (Maskara)  halbuki 16 Ağustos’tagösterilecek. 21 Ağustos’tayerli üretim Ela ve Hilmi ve Ali” da sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Meksika’daki evinden kaçmak zorunda kalan özgürlüğü seven bir kadının hikayesini anlatıyor. Carmen”   22 Ağustos’ta1930’ların Fransa’sında geçen komik bir komedi Bu benim hatam”   (Suç Benim) halbuki 25 AğustosSeyirciden önceki gece.

Gösteri için biletler Biletix ve ENKA Sanat Gişesi’nden satın alınabilir.

4-25 AğustosTarih ortasında gerçekleştirilecek Açık Hava gösterimlerinin program programı ise şöyle:

Karanlık gece– 4 Ağustos Cuma

Elvis– 07 Ağustos Pazartesi

Balina– 9 Ağustos Çarşamba

Dali Ülkesi-11 Ağustos Cuma

Frankeştayn– 14 Ağustos Pazartesi

maskeli balo– 16 Ağustos Çarşamba

Ela ve Hilmi ve Ali– 21 Ağustos Pazartesi

Carmen– 22 Ağustos Salı

Bu benim hatam– 25 Ağustos Cuma

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu