Ekonomi

Bolu’da cumhurbaşkanı adayı İnce, seçim sonrası vaatlerini anlattı

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Ben Türkiye’yi 300 zeki insanla yöneteceğim. Başörtüsü, mini etek, Türk, Kürt, Alevi, Sünni ne olursa olsun bakarım sadece yetenekli ya da değil.” söz konusu.

İnce, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında ilk mitingini Bolu’da yaptı. Demokrasi Meydanı’ndaki Köroğlu Heykeli önünde konuşan İnce, seçimlerin çok şenlikli geçeceğini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün bu seçimde Millet İttifakı’nı desteklediğini öne süren İnce, “Her gün sahte belge. Bizi Beykoz Kaymakamlığı imzalamadı, AKP otobüs kaldırmadı. Yok eşimin 10 milyonluk lüks cipi vardı. ‘Muharrem İnce’nin Bolu basın açıklaması valilik tarafından iptal edildi’ diye belge yayınladılar. Ardından valilik ‘Böyle bir şey yok’ diye açıklama yaptı. Bu sefer valiliğin desteklediğini yazmışlar.” dedi.

İnce, CHP’nin açıklayacağı milletvekili listelerine işaret ederek, “Bu CHP listelerini görünce dudaklarınız uyuşacak, yüreğiniz sızlayacak, utanacaksınız, utanacaksınız. CHP listeleri bu akşam 17.00’de Muharrem İnce’nin ne kadar haklı olduğunu göreceksiniz.” değerlendirmesini yaptı.

“Milli gelirin yüzde 2’sini tarıma ayıracağım”

14 Mayıs akşamından sonra halkın kendisine yetki vermesi halinde ne yapacağını anlatan İnce, şöyle devam etti:

“Esad’la hemen masaya oturacağım. Şam’a büyükelçi atayacağım. Uluslararası güvenceler vererek Suriyelileri anavatanlarına uğurlayacağım. KHK ile Türkiye’de üretilen araçların ÖTV’si alınmayacak. aracın fiyatının yüzde 50’sini aşan. Türkiye’nin milli gelirinin yüzde 2’si.” 14 Mayıs’tan okullar açılana kadar 100 bin yeni öğretmen ataması yapacağım.

Doktorlara sesleniyorum, hekimlere sesleniyorum; Güzel çocuklarım yurt dışına gitmeyin. Ah çocuklar, yaşlanıyoruz. Bizi kim tedavi edecek? Tüm doktorları aramak; Türkiye’ye dön. Ben cumhurbaşkanı seçildiğimde size söylüyorum, rektör atamayacağım. Üniversite bileşenleri seçecektir. Üniversite öğrencileri, burslarınız taban fiyatın yarısı olacak.”

“Türkiye’yi 300 akıllı insanla yöneteceğim”

İnce, yönetimde vasıfsız kişilere görev vermeyeceğini vurgulayarak, “Türkiye’yi 300 akıllı insanla yöneteceğim. Başörtüsüne, eteğine bakmayacağım, sadece işin ehli olup olmadığına bakacağım.” Türk ya da Kürt, Alevi ya da Sünni, sağcı ya da solcu fark etmez.” dedi.

“Türkiye’yi 3A ile yöneteceğim; akıl, adalet, ahlak. 3D ile yöneteceğim; önce barışacağız, sonra büyüyeceğiz ve böleceğiz. Adaletle böleceğiz. 3H ile yöneteceğim; barış, hukuk, adalet. ” diyen İnce, söylemlerine bilimi esas almak üzerine devam edeceğinin altını çizdi.

Millet İttifakı cephesinden İnce, “Kaybedersek sorumlusu Muharrem İnce’dir.” Böyle dediklerini belirterek, ellerinde birçok imkan olmasına rağmen bu yöndeki söylemlerini eleştirdi.

İnce, Türkiye’nin bir güç sorunu olduğunu ve “mevcut hükümetin gitmesi gerektiğini” savunarak, şunları söyledi.

“Ama Türkiye’de de muhalefet sorunu var. Bu muhalefet olmazsa bu iktidar gitmez. Ben size sistemi anlatayım sistem bu. Önce aday kazanır dediler. Kılıçdaroğlu’na ‘Kazanamazsın’ dediler. .’ Kılıçdaroğlu’na dediler sen Ekrem İmamoğlu değilsin Mansur Yavaş değilsin Sonra dünya Kılıçdaroğlu aday oldu Meral Hanım kalktı masadan Onu tekrar masaya getirmek için formül lazım Ekrem İmamoğlu Mansur Yavaş sen de cumhurbaşkanı yardımcısısın, sorun değil, beni aday yap, şimdi milletvekilliği dağıtıyorlar, bugün milletvekilliği dağıtıyorlar. Bana kızıp hain diyenler var, aynaya bakın hainleri göreceksiniz.”

“Bu seçim birinci çeşit seçimi değil, ikinci çeşit seçimidir”

İnce konuşmasına şöyle devam etti:

“Bolu’dan bu firari FETÖ’cülere selam gönderiyorum, ‘Vatan Partisi’ne ve Muharrem İnce’ye oy vermeyeceğiz’ diyorsunuz. “Generallerine kumpas kuranların oyunu istemiyorum. Kendime iftira atanlardan, Vatan Partisi’nden, hepimizden, bu insanlardan, geçersiz belge düzenleyenlerden oy istemiyorum.”

Seçim günü ikinci tura kalırsa yüzde 65 oyla cumhurbaşkanı olacağını belirten İnce, “Erdoğan ve Kılıçdaroğlu kalırsa korkarım seçimi Erdoğan kazanacak. Ben Erdoğan gitsin, ben gitmek istiyorum. Onu gönderin, kusura bakmayın bu seçim birinci cins seçimi değil, ikinci cins seçimi.” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu