Haber

CHP lobisi bu bilgiyle sarsıldı! Mansur Yavaş tek şartla aday gösterilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Büyük merak yaratılarak işaret edilen 3 Aralık’taki görüşme dün gerçekleştirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İkinci Yüzyıla Çağrı” adlı toplantıda, iktidara gelmeleri halinde Türkiye’yi yöneteceği ekibi tanıttı.

EKONOMİ YÜKLÜ GÖRÜNTÜ VERİLMİŞTİR

Genel olarak, toplantı ekonomi dolu bir manzara. Toplantının en çok konuşulan isimleri Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Jeremy Rifkin ve ekonomist Daren Acemoğlu oldu. Selin Sayek Böke de yaptığı konuşmayla salonu etkisi altına alan isimler arasında yer aldı.

DIŞARIDAN KİMSE GELMEDİ

CHP’nin vizyon sunumunda dikkat çeken bir diğer detay da salona katılım oldu. Salondaki koltukların çoğuna CHP il başkanları, parti meclis üyeleri, milletvekilleri, ilçe başkanları ve parti teşkilatlarından yöneticiler oturdu. Tribünlerde CHP Gençlik Kolları’ndan üyeler ve kadınlar da yer aldı. Yani dışarıdan katılım olsa bile çok düşüktü.

PROTOKOLÜN YERLEŞTİRİLMESİ İLGİ GÖRDÜ

Protokolün salondaki oturma düzeni ise dikkat çeken detayların ortasındaydı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na daha yakın yerleştirilirken, Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında ciddi bir mesafe olduğu görüldü. Bu durumun nedeni ise İmamoğlu’nun ev sahibi olması.

PARTİLER KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA İNANDI

Muhalefetin şu anda adayını açıklamaması da toplantıya ilginin artmasının nedenlerinden biri oldu. Salonda Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde kazanacağına inanan bir kalabalık vardı. Bu kitlenin çoğunluğunun partili olması da bu algıyı güçlendirdi.

TEK TEMELDE ADAY OLACAK MANSUR YAVAŞ’IN KALBİ

Toplantının merak edilen yüzlerinden biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Ekrandaki akademisyenleri telefonuna bakmadan baştan sona dinleyen Mansur Yavaş’ın, çevresindeki neredeyse kimseyle iletişim kurmadığı görüldü. Mansur Yavaş hakkında koridorlarda dolaşan bir söylenti vardı. Yavaş’ın olası adaylık için Kılıçdaroğlu’ndan teklif beklediği iddia edildi. Yani Kılıçdaroğlu yarıştan çekilmeden Mansur Yavaş rastgele atak yapmayacak. CHP’nin koridorlarında dolaşan lobi bu yönde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu