Haber

Futbol Efsanesi Pele Öldü mü, Hastalığı Ne? Pele’nin Sağlık Durumu Nasıl, Kanser Nedir?

Futbolun efsane isimlerinden Pele’nin sağlık durumunun kötüye gittiği bilgisiyle gündeme geldi. Brezilyalı futbolcu geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılmıştı. Özellikle Dünya Kupası maçları sürerken Pele’nin durumuyla ilgili araştırmalar hız kazandı. Peki Pele’nin sağlığı nasıl? Pele’ye ne oldu, ne kanseri? Pele kaç yaşında, öldü mü? İşte tüm detaylar…

Tüm dünyanın tanıdığı ve sevdiği eski Brezilyalı futbolcu Pele, sağlık durumunun bozulmasıyla gündeme geldi.

Pele Öldü mü, Kaç Yaşında?

23 Ekim 1940 doğumlu futbol efsanesi Pele, 82 yaşında. Hastalığı nedeniyle tedavi görüyor.

Pele’nin sağlığı nasıl?

İsrail Albert Einstein Hastanesi’nde tedavi altına alınan Brezilyalı futbolcu Pele’nin kemoterapiye yanıt vermemesi nedeniyle palyatif bakıma alındığı söylendi. Hastane tarafından yapılan açıklamada; Pele’nin kemoterapi tedavisi için değerlendirilmek üzere hastaneye kaldırıldığı, tedavisinin devam ettiği ve şu anda sağlık durumunun stabil olduğu belirtildi.

“Aynı formdaki solunum yolu enfeksiyonu tedavisine de iyi yanıt verdi ve son 24 saat içinde durumunda herhangi bir kötüleşme olmadı.”

Pele Ne Kanseri?

Kemoterapi gördüğü bilinen Pele, kolon kanserine yakalandı. Ancak ünlü futbolcunun vücudunda bulunan kanserin bu yılın başında akciğer, karaciğer ve bağırsaklarına sıçradığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu