Ekonomi

Grom Social, tekliflerini genişletmek için oyun firması Arctic7’yi satın alacak

AUSTIN, Texas – Bir medya ve eğlence şirketi olan Grom Social Enterprises, Inc. (NASDAQ: GROM), oyun geliştirme ve sanal prodüksiyon hizmetleri sağlayıcısı Arctic7’yi satın alma niyetini açıkladı.

Çocuk dostu sosyal medya ve içerikleriyle tanınan Florida merkezli şirket, eğlence seçenekleri portföyünü geliştirmek amacıyla Arctic7’yi satın almak için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladı.

2022 yılında kurulan Arctic7, oyun endüstrisinde fikri mülkiyet sahibi olmanın yanı sıra tam oyun ve ortak geliştirme hizmetlerinde uzmanlaşmıştır. Ayrıca film ve TV endüstrisi için sanal prodüksiyon hizmetleri de sunmaktadır.

Bu satın alma, Grom’un mevcut orijinal fikri mülkiyet kataloğunu ve çocuklar için sosyal medya platformunu tamamlayarak oyun ve sanal prodüksiyona erişimini genişletme stratejisinin bir parçasıdır.

Arctic7 CEO’su Igor Efremov’a göre Grom ile ortaklık, şirketin oyun ve film & TV alanında lider olma vizyonunu daha güçlü bir şekilde sürdürmesini sağlayacak. Grom CEO’su Darren Marks da Arctic7’nin uzmanlığının Grom’un genişleyen eğlence ekosistemine potansiyel entegrasyonundan duyduğu heyecanı dile getirerek bu düşünceyi yineledi.

Bu işlemin tamamlanmasının ardından Arctic7, Grom bünyesinde bir bölüm olarak faaliyet gösterecek ve oyuncular ile iş ortakları için ilgi çekici deneyimler sunmaya devam edecek. İki şirket, satın alma işleminden doğabilecek ortaklık fırsatlarını ve oyun başlıklarını keşfetmeyi planlıyor.

Arctic7 yöneticileri San Francisco’daki GDC 2024’e katılarak basın, müşteri ortakları ve potansiyel müşterilerle bir araya gelecek ve Arctic7’nin sunduklarıyla uyumlu iş geliştirme ve satın alma fırsatlarını görüşecek.

Grom Social Enterprises’ın bu genişleme hamlesi bir basın açıklamasına dayanıyor ve şirketin oyun geliştirme, ortak geliştirme, sanal prodüksiyon ve transmedya IP uzantısının kesişiminde lider bir eğlence sağlayıcısı olma yolunda devam eden çabalarını temsil ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu