Ekonomi

Hareket Halindeki Hisse Senetleri: Süper Mikro Bilgisayar, PayPal ve Diğerleri

Investing.com — ABD’deki majör hisse senedi endeksleri Cuma günü şirketlerin kazanç raporlarını yayınlamaya devam etmesi ve teknoloji sektöründeki iyimserliğin majör endeksleri yükseltmesiyle yükseldi.

Aşağıda ABD’de bugün yaşanan bazı önemli hisse senedi hareketleri yer almaktadır:

Macy’s (M) hisseleri, Wall Street Journal’ın perakende zincirinin maliyet düşürme ve iş kolaylaştırma stratejisinin bir parçası olarak iş gücünü azaltmayı ve birkaç mağazayı kapatmayı planladığını bildiren raporunun ardından %3,1 düştü.

Ford (IS: FROTO) Motor Company (F) hisseleri, otomobil üreticisinin F-150 Lightning elektrikli pikap kamyonunun üretimini azaltacağını ve Bronco SUV üretimini artıracağını açıklamasının ardından %0,5 arttı.

Wayfair (W) hisseleri, çevrimiçi mobilya ve ev eşyaları perakendecisinin, organizasyonel yeniden yapılanma çabalarının bir parçası olarak çalışanlarının yaklaşık %13’ünü işten çıkaracağını açıklamasının ardından %9 arttı.

Schlumberger (SLB) hisseleri, petrol sahası hizmet sağlayıcısının dördüncü çeyrekte analistlerin tahminlerini aşan kar açıklaması ve temettüsünü artırmasının ardından %2 arttı.

Wall Street Journal’a göre Avrupa Birliği düzenleyicilerinin Amazon’u söylemesinin ardından iRobot (IRBT) hisseleri yükselişte (NASDAQ: AMZN) robotik şirketini satın alma planını sürdürmesinin engellenmesinin beklendiğini öne süren bir raporun ardından %30 düştü.

Reuters’in, hisseleri yüzde 1 artan JetBlue Airways’i (JBLU) federal yargıcın birleşmelerini engelleme kararına itiraz etmeye ikna etmeye çalıştığını bildirmesinin ardından Spirit Airlines (SAVE) hisseleri yüzde 24 yükseldi ve önceki önemli kayıplarını telafi etti. . İki şirket Amerika Birleşik Devletleri’nin altıncı ve yedinci en büyük havayolu şirketleridir. Başka bir açıklamada Spirit Havayolları, mali konumunu güçlendirme çabalarına ilişkin mali rehberlik ve güncellemeler sağladı.

Super Micro Computer’ın (SMCI) hisseleri, bilgisayar donanımı şirketinin ikinci çeyrek için kar tahminini artırarak yarı iletken endüstrisi için olumlu gelişmelere işaret etmesinin ardından %30 arttı.

Comerica (CMA) hisseleri, bölgesel bankanın 2024 yılında net faiz gelirinde %11’lik bir düşüş öngörmesinin ardından %0,6 düştü. Bu tahmin, müşterileri elde tutmak için müşteri mevduatlarına ödenen yüksek faiz ve kredi talebinin azalmasından kaynaklanıyor.

Chegg (CHGG) hisseleri, Goldman Sachs’ın çevrimiçi eğitim hizmeti sağlayıcısının notunu ‘bekletme’den ‘satmaya’ düşürmesinin ardından %5,5 oranında değer kaybetti.

IBM’in (IBM) hisseleri, Evercore ISI’nın yapay zeka ile ilgili büyümeden ve bilgi teknolojisi harcamalarındaki artıştan yararlanacağı yönündeki beklentiler doğrultusunda şirketi hat içi durumdan daha iyi performans gösterecek şekilde yükseltmesinin ardından %2 arttı.

Seyahat Şirketlerinin (TRV) Payları, sigorta şirketinin üç aylık kazancının analistlerin gelir ve kar tahminlerini aştığını açıklamasının ardından %4,6 arttı.

Texas Instruments (TXN) hisseleri, UBS’nin hisse senedi notunu ‘nötr’den ‘al’a değiştirmesinin ardından %3,5 arttı. Bu değişiklik, teslimat sürelerinin istikrar kazanması ve güçlü fiyatlandırma ile yarı iletken endüstrisi için olumlu bir görünüm ortaya koyan bir ankete dayanıyordu.

AT&T (T) hisseleri, Oppenheimer analistlerinin hisse senedini ‘daha iyi performans’tan ‘daha yeterli performans’a yükseltmesinin ardından %1,2’den fazla yükseldi. Analistler, şirketin ağ kapasitesinde ve kapsama alanında önemli iyileşmeler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dikkat çekti.

PayPal (NASDAQ: PYPL ) hisseleri, CEO Alex Chriss’in hafta başında CNBC’ye verdiği röportajda yaptığı açıklamaların ardından yükseliş eğilimini sürdürerek %3,8 oranında artış gösterdi. Chriss, PayPal’ın kârlı büyümeye odaklanacağını vurguladı.

Lon Juricic’in ek raporları

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu