Yaşam

Hasret Bitiyor: Yeni Bölümleri Başlayan Yalı Çapkını’nın İlk Sezonunda Neler Oldu?

Sezonun merakla beklenen eserlerinden Yalı Çapını, 15 Eylül Cuma günü yeni yayın dönemine ‘merhaba’ diyor. İzleyicilerin heyecanla beklediği sezon için geri sayımın sonuna yaklaşırken gelin Kingfisher’ın ilk sezonunda yaşananlara bir göz atalım…

Geçen sezonun bomba işlerinden Yalı Çapkını, nefis bir sezon finaliyle kısa bir ara verdi.

Birbirleriyle zorla evlendirilen iki genç olan Ferit ve Seyran’ın hikayesinin anlatıldığı dizi izleyicilerden büyük beğeni alırken aynı zamanda SeyFer efsanesini de gün yüzüne çıkardı.

Hem aşkın hem de aksiyonun hız kesmeden devam ettiği Yalıçapkını, 15 Eylül Cuma günü yeni sezonuyla geri dönerken, dizinin ilk sezonunda yaşanan önemli olayları da hatırlayalım dedik!

Önce Pelin’den başlayalım! Ferit’le gel-git ilişkisi yaşayan Pelin, Ferit’in evlendikten sonra ama en önemlisi Seyran’a aşık olduktan sonra annesi Zerrin’le olan çift için kelimenin tam anlamıyla dünyayı zorlaştırır. Dizinin son 10 bölümünde yaşanan dramın asıl sebebinin o olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan Halis Ağa’nın gözünden düşen ve evdeki otoriteyi kaybeden İfakat, yeniden iktidara gelmek için Pelin ve annesi Zerrin ile ittifak kurarak işleri zorlaştırdı. Daha kötüsün olsun İfakat!

Daha sonra diziye katılan İlhanlı ailesi önce Suna’yı, ardından da Seyran’ı istedi. Açıkçası yeni sezonda olmayacak olmaları bizim için büyük mutluluk olacak.

Düğüne düzenlenen baskında hem Seyran’ı hem de Suna’yı kaçıran Ferit ve Abidin aşklarını savunsa da bunun bir bedeli olacaktır. Ailenin mirasçılarından Fuat’ın başına da dert açmıştır.

İlhanlı ailesi tarafından trafik kazası bahanesiyle öldürülen Fuat, Ferit ile Seyran’ın buluşmasını engellemek için Halis Ağa’ya yeni bir fırsat yarattı. Ancak Ferit aşkından delirmek üzereydi.

Fuat’ın ölümünün ardından birbirlerine daha da güçlenen Ferit ve Seyran, defalarca kaçmaya çalışsa da ailelerinin müdahalesiyle yeniden ayrılırlar.

Görebileceğiniz en hüzünlü sona sahip olan sezon finaline geldiğimizde kaçmak üzere olan Ferit ve Seyran, Tarık tarafından yakalandı ve Ferit vuruldu.

İlk sezonda adeta cehennemi yaşayan Seyran ve Ferit, ikinci sezon fragmanında yine hayallerine kavuşmuş gibi görünüyor. Ama bu Yalıçapkını, hiçbir şeyin garantisi yok!

Bakalım yeni dönemde çiftimizin üzerindeki kara bulutlar dağılacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu