Haber

HDP’den Meclis Deprem Araştırma Komisyonunun önerilerini içeren kanun teklifi

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, TBMM’de daha önce kurulan deprem araştırma komisyonunun önerilerini kapsayan kanun teklifini, Meclis Başkanlığına sunduklarını söyledi.

Kenanoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Düzce Gölyaka’da yaşanan depremden etkilenen bölge halkına “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Depremlerin ölümcül etkilerinin sebebinin tamamen ihmal olduğunu belirten Kenanoğlu, Meclis’te daha evvel kurulan sarsıntı araştırma komitesi raporunda yer alan 286 teklife ait 13 farklı bakanlığa soru önergeleri verdiklerini anlattı.

Bu tekliflerle, ilgili bakanlıkların ne üzere hazırlıklar yaptığını sorduklarını, bu sırada Gölyaka zelzelesinin yaşandığını vurgulayan Kenanoğlu, bu süreçte HDP olarak 40 unsurluk kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunduklarını aktardı.

Kenanoğlu, “Bu kanun teklifi, esasında komisyonun önerilerini kapsıyor. Bunların kanunlaşması için bu kanun teklifini sunduk. 40 maddelik kanun teklifinin kabul edilmesi halinde Meclis’in kurduğu deprem araştırma komisyonu raporunun öneri kısmının tamamı hayata geçirilmiş olacak.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu