Haber

Hollanda’da düzenlenen iftarda depremzedeler için yaklaşık 39 bin euro toplandı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden etkilenen depremzedeler için Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen iftar yemeğinde yaklaşık 39 bin avro bağış toplandı.

Hollanda Türk Gönüllüleri Vakfı’nın (HGTV) deprem bölgesindeki depremzedeler için yardım toplamak amacıyla düzenlediği iftar programına yaklaşık 500 kişi katıldı.

Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu, semazenlerin icra edildiği etkinlikte depremzedeler için dualar edildi.

HGTV Lideri Nilgün Şahin yaptığı konuşmada depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara sabır diledi.

Depremin olduğu günden bu yana HGTV’ye 690 bin Euro bağış yapıldığını belirten Şahin, “Yeniden birlik olmamız gerekiyor. Kısa vadeli yardımlar için hepinize teşekkür ediyoruz ama uzun vadede de yardımlarımızı sürdürmeliyiz. .” söz konusu.

Şahin, “Vakfımız sizlerin de yardımıyla Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta iki adet AŞ lojmanını hayata geçirdi. Burada her gün 1500 kişi iftar yapıyor. Depremzedelere erzak kolisi dağıtılıyor. Dereceye giren tıp fakültesi öğrencilerine burs vermeyi hedefliyoruz. 1 yıldır ailelerini kaybettik.Yapacağınız yardımların hepsini depremzedelere ulaştıracağız.” terimini kullandı.

İftara, Amsterdam Emniyet Müdürlüğü’nde komiser olarak görev yapan Soner Şahin ile Hollanda’dan deprem bölgesine kurtarma ekiplerine yardım için giden inşaat işçisi Ahmet Aydın da katıldı.

Şahin yaptığı konuşmada, deprem bölgesinde çok sayıda insanı enkaz altından çıkardıklarını ve bundan dolayı mutlu olduklarını, Ramazan ayında yeniden yardım için deprem bölgesine gideceklerini söyledi.

Programda depremzedeler için hazırlanan yardım kutusuna atılan ve banka aracılığıyla toplanan yaklaşık 39 bin euro depremzedelere gönderilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu