İş

Hong Kong, 6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na rekor katılım bekliyor

HONG KONG, 3 Kasım (Xinhua) — Çin’in doğusunda Şanghay’da düzenlenecek 6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na (CIIE) Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden (HKSAR) rekor sayıda katılımcı bekleniyor. Bu da Hong Kong iş dünyasının fuara ilgisinin arttığını gösteriyor.

HKSAR Başkanı John Lee, cumartesi günü Şangay’ı ziyaret edecek ve 5-10 Kasım tarihleri ​​arasında düzenlenmesi planlanan 6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na katılacak bir heyete liderlik edecek. HKSAR yönetimi Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada, daha fazla ithalatla rekor kırılacağını duyurdu. Etkinliğe Hong Kong’dan 300’den fazla işletme katılıyor.

Lee, fuara Hong Kong’dan rekor sayıda katılımcının katılacak olmasının, fuarın Hong Kong iş dünyasından “çok yoğun ilgi” gördüğünü gösterdiğini söyledi.

Lee, “Çin Uluslararası İthalat Fuarı, Çin anakara pazarını aktif olarak dünyaya açmak ve Hong Kong işletmelerinin iç pazardan yararlanabilmesi için geniş iş fırsatları sağlamak için önemli bir adımdır.” dedi.

Lee ayrıca, “Hong Kong fuara proaktif katılım ve destek sunuyor. Fuar sırasında düzenlenecek bir seminere üst düzey yönetim yetkililerinin yanı sıra birçok iş adamı da katılacak ve katılımcılara Hong Kong’un sunduğu benzersiz avantajlar sunulacak. ‘Tek ülke, iki sistem’ kapsamında çeşitli cephelerde yer alıyor.” “Güçlü yönlerini açıklayacak” dedi.

6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda ilk kez Hong Kong temalı bir seminer düzenlenecek. Lee, “Küresel İş Dünyasını Hong Kong Üzerinden Yönlendirmek” başlıklı seminerde bir konuşma yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu