Haber

İmamoğlu, Mevzular Açık Mikrofon’da: Kabadayı laflar etme bana

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mevzular Açık Mikrofon programında, kendisine Kavak’taki balık restoranıyla ilgili soru sorarken o gün yanında bulunan çalışanından ‘keltoş’ diye bahseden gence yanıt verdi. Gencin ‘keltoş’ kelimesine tepki gösteren İmamoğlu şunları söyledi:

“Ama bak saygısızlık yapıyorsun. Keltoş meltoş, öyle bir tarif olmaz kabalık yapıyorsun sen. Burada olmayan insanlarla ilgili bir sürü ithamda ve iddiada bulundunuz. Seni kınıyorum bir insana ‘keltoş’ dediğin için. Seninle ilgili bir sürü insan hakkında yaptığın laflardan dolayı bir sürü kötü söz geçer onlara da karşı dururum.”

’25 SENEDİR O BALIKÇININ MÜŞTERİSİYİM’

İmamoğlu’nun sözlerini kesip “Konumuz bu değil” diyen gence yanıtı ise şöyle oldu:

“Öyle kabadayı laflar etme bana. Keltoş, meltoş… Birincisi, senin o söylediğin konuda benim hala suç duyurularım devam ediyor. Ben o konuda mağdurum. 25 senedir o balıkçının müşterisiyim. Ben gizli yemek yiyeceğim hem de yolun kenarındaki masada oturacağım. Fırtınalı, karda, marda… Bırak benimle Ak Parti ağzıyla konuşmayı. İkincisi oturduğun yerden insanlara terörist diyorsun o da Ak Parti ağzı.

‘BANA VATANSEVERLİK DERSİ VERMEYE KALKMA’

Bir şey daha diyeyim güzel kardeşim, orada yapılan orada yapılan ev sahipliğine ve ev sahipliğine aykırı davranışlara rağmen cezalandırdığım tek konu bir daha gitmemektir. 25 senelik müşterisi olmama rağmen. Eğer keltoş demek konusunda özür dilersen senin söylediğin hususları da arkadaşlarıma da iletirim. O tarz insanları kovan anlayış da AK Parti anlayışıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisidir. Bana vatanseverlik dersi vermeye kalkma, vatanseverlik dersi konusunda zaten iktidar millet birbiriyle yarışsın istiyor. Sen o oyunun parçası olma.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu