Teknoloji

iPhone Kullanıcıları, 6 Aydır Yayınlanmasına Rağmen iOS 17’ye Hala Yükselmiyor

Apple toplamda kaç cihaz kullanıyor? iOS 17’ye Geçtiğini ilk kez duyurdu. Şirketin geliştirici blogunda yer alan verilere göre, son dört yılda üretilen ve App Store üzerinden satışa sunulan modellerin %76’sı iOS 17 kullanıyor. Modellerin %20’si iOS 16, %4’ü ise eski iOS sürümlerinden birine sahip. .

Çalışan iPhone’ların üçte ikisi iOS 17’yi kullanıyor

Mağazayı kullanan tüm cihazlar değerlendirildiğinde kaç yaşında olursa olsun bu cihazların %66’sı iOS 17 İşletim sisteminin bulunduğu ortaya çıktı. Bu cihazların %23’ü iOS 16 kullanırken %11’i daha eski işletim sistemleriyle geliyor.

Geçen yıl bu dönemde, son dört yılda üretilen tüm iPhone modellerinin %66’sı iOS 16 işletim sistemini kullanıyordu. Apple, geçen yıl Eylül ayında iOS 17’yi piyasaya sürdü. İşletim sisteminin en son kararlı sürümü iOS 17.3Geçtiğimiz ay dağıtılan oyunun bir sonraki sürümünün Mart ayı başında gelmesi bekleniyor.

iPad’lerde durum nasıl?

iPad’lere baktığımızda iPadOS 17 Son dört yılda üretilen cihazların benimsenme oranı ise %61 oldu. Bu oran tüm tabletler için %53 olarak açıklandı. Geçen yıl, son dört yılda üretilen iPad cihazları iPadOS 16 Kullanım oranı %53 oldu. Yani iPadOS 17, iOS 17’den daha verimliydi.

iOS 18 ve iPadOS 18 Haziran ayında piyasaya sürülecek. WWDC 2024 İlk kez geliştirici konferansında görünecek. Bu işletim sistemlerinin yapay zeka özellikleriyle gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu