Haber

İYİ Parti milletvekilinin ‘elini sıkan’ MHP’li partiden ihraç edildi

MHP Konya Vilayet Teşkilatı’na bağlı Meram İlçe Teşkilatı’nın evvelki devir lideri olan Hakkı Altuntaş, ÂLÂ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’la birlikte verdiği fotoğraf üzerine partisinden ihraç edildi.

Altuntaş, kararı sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

“İşyerimize müşteri olarak gelen, İYİ Parti Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş’un elini sıkıp ‘hoş geldin onur verdin, her zaman bekleriz’ diyerek öteki müşterilerin gelmesine vesile olsun diye her müşteride yaptığım üzere müsaadesini alarak fotoğrafını paylaştım.

Bu paylaşımdan ötürü Meram İlçe Lideri Mahmut Yaman’ın “kesin ihraç istemiyle İl Başkanlığına talep yazısı üzerine il disiplin kurulu tarafından muhalif millet vekilinin müşteri bile olsa elini sıkarken fotoğraf paylaşmam ve ‘onur verdiniz’ demem” gerekçesi ile Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden çıkarıldığım tarafıma tebliğ edilmiştir.”

Altuntaş, kelamlarını “Benim hemşehrilerimize hizmetim aynı aşkla ve şevkle halka hizmet hakka hizmet düsturu ile ve yaradılanı yaradandan ötürü sevmek terbiyesi ile her platformda devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” diyerek tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu