Ekonomi

Kadın üreticilere küçükbaş hayvan ve yem desteği verilecek

Merkezefendi Belediyesi bayan üreticilere ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ ile ikinci sefer küçükbaş hayvan ve yem takviyesinde bulunacak.

Merkezefendi Belediyesi, toplumsal belediyecilik anlayışı ile bayan üreticilerin yanında olmaya devam ediyor. ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ dahilinde bayan üreticilere bu yıl da ‘5 Koyun, 1 Koç ve 6 Aylık Yem’ takviyesi sağlanacak. Altındere, Yeşilyayla, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi, Salihağa ve Aşağışamlı Mahallelerinde ikamet eden bayan üreticilere gerçekleştirilecek kura çekimi sonucunda, Tarsim sigortalı, merinos ve merinos melezi cinsi 5 adet koyun, 1 adet koç ve 6 aylık yem müracaat sahiplerine teslim edilecek.

“Kadın üreticilerimizin yüzünü güldüreceğiz”

Kalkınma odaklı anlayışı ile mahallî üreticilerin yanında olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan, “Kırsal Kalkınma Eylem Planı dahilinde 5 koyun, 1 koç ve 6 aylık yem desteği projemizin bu yıl ikincisini gerçekleştireceğiz. Yerel kalkınmayı hızlandıracak ve güçlendirecek hizmetlerimiz ile kadın üreticilerimizin her zaman yanındayız. Köyden mahalleye dönen ve hayvancılık ile geçimini sağlayan ya da sağlamak isteyen kadın üreticilerimize koyun, koç ve yem desteği sağlayacağız. Gerçekleştireceğimiz kura çekimi ile kadın üreticilerimizin yüzünü güldüreceğiz” sözlerini kullandı. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu