Teknoloji

Konsept Otomobil Genesis X Convertible Tanıtıldı

Güney Koreli araba üreticisi Hyundai’ın lüks otomobil markası olarak çalışmalarını sürdüren Genesis, ‘X Convertible’ olarak isimlendirdiği yeni konsept otomobilini tanıttı. Tamamen elektrikli yapıda olan X Convertible, dikkat çeken özelliklere sahip. Gelin hep birlikte, yollarda görme ihtimalimizin bulunmadığı bu konsept arabaya yakından bakalım.

Genesis X Convertible, sportifliği lüks ile birleştiren bir tasarıma sahip. Ön kısmında şerit LED’lerle oluşturulan ve Genesis’in logosunu temsil etmeye çalışan far tasarımına sahip olan konsept otomobil, oldukça şık bir ızgara yapısına sahip. X Convertible’ın üstünün açılabiliyor oluşu, bu konsept araca güzel bir hava katmış durumda.

Karşınızda Genesis X Convertible

Aracın ön kısmında karşımıza çıkan far tasarımı, stoplarda da kendisini gösteriyor. Genesis X Convertible’ın arka kısmına baktığımızda, farlar ile hizalanmış çift sıralı LED’ler görüyoruz. Genesis ibaresi de ortalanmış bir formda bizleri karşılıyor.

Aracın iç kısmına baktığımızda ise dikkat çeken ayrıntılar var. Bu araçta, orta konsola yerleştirilmiş rastgele bir bilgi-eğlence ekranı bulunmuyor. Şirket bunun yerine, şoföre hakikat eğimli bir konsol kullanıyor ve bu konsolda küçük bir ekran yer alıyor. Gösterge ekranı ise büsbütün dijital yapıda ve epeyce büyük.  Koltuklar ise bağımsız ve dört adet olarak karşımıza çıktı. Bu ortada; Genesis’in bu iç tasarımı önceki konsept modellerinde de tercih ettiğini belirtelim.

Genesis, konsept otomobilinin motor detayları ile ilgili hiçbir detay vermedi. Kaputun altında neler olduğuna dair tek bildiğimiz, elektrikli motordan güç aldığı. Ancak tüm bunların hiçbir anlam ifade etmediğini de söylemek gerek. Genesis’in konsept arabası, ne yazık ki seri üretime geçmeyecek

Genesis’in yeni konseptini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu