Teknoloji

Meta, Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü Quest 3’ü Tanıttı – Webtekno

Tüm dünya Apple’ın 5 Haziran’da ilk karma gerçeklik gözlüğünü tanıtmasını beklerken bugün Oppo’nun ardından Meta’dan da yeni gözlük geldi. Meta, üçüncü sanal gerçeklik gözlüğü Quest 3 resmi olarak duyuruldu.

Meta’nın özellikle uygun fiyatıyla pazara hakim olan sanal gerçeklik gözlüğünün yeni üyesi, kısa sürede bir önceki nesil ile aynı fiyata sahip olacak. Ama gözlükler hafif,Birçok yeniliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni Meta Quest 3 ile tanışın:

Meta’nın yeni Quest 3 gözlüğünün tasarımından ve fiziksel özelliklerinden başlayalım. Yeni gözlükler, Quest 2’ye göre çok daha kompakt bir yapıya sahip ve %40 daha ince.

Quest 2’nin üstüne yerleştirilen azaltılmış ekipman ve malzeme iyileştirmeleri ile cihazın hafifliği de etkileyici. Quest 2’ye kıyasla cihaz %40 daha hafif.Quest 2’nin 503 gram olduğu düşünülürse, sanki sadece kafanızda akıllı telefon taşıyormuşsunuz gibi hafif bir cihaz olacak.

Quest 3’ün bir diğer etkileyici yönü de elbette donanımı. Cihaz, artık isimsiz Qualcomm’un Snapdragon yonga seti ev sahipleri. Bu donanım ile çok daha yüksek görüntü çözünürlüğü ve çok daha keskin görüntüler sunulabilmektedir. Quest 2 bugün çözünürlük açısından bir tık geride kaldı.

yeni gözlüklerle yeni TruTouch dokunsal kontrolörler de gösterildi. Meta tarafından paylaşılan açıklamaya göre yeni kontrolcüler artık el konumunuzu takip etmek için Quest 2’deki halka benzeri yapıya ihtiyaç duymayacak. Üstelik bu kontrolörler ile oyun ortamını “hissedebileceğiz”.

Meta Quest 3’ün ne zaman çıkacağı kesin olarak henüz açıklanmadı. Meta az önce gözlüğün sonbahar döneminde çıkacağını söyledi. Gözlük fiyatı ise 499,99 $olarak belirlendi.

Görev 3 ile Meta bu akşam 20:00’de Ayrıca yeni sanal gerçeklik oyunları gösterecek. Gözlüklerle ilgili detaylı bilgiler 27 Eylül’deki etkinlikte paylaşılacak.

haber-havza.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu