Haber

Milli Eğitim Bakanı Özer, Fransa’da OECD Eğitim Bakanları Toplantısına katılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, OECD Eğitim Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Fransa’nın başkenti Paris’e gidecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Özer, 38 OECD üyesi, 6 aday ülke ve 4 üye olmayan ülkenin (Çin, Hindistan, Endonezya ve Güney Afrika) eğitim bakanları tarafından 7-8 Aralık tarihlerinde Paris’te gerçekleştirildi. ve UNESCO’yu Avrupa Konseyi’ne davet etti. çeşitli uluslararası kuruluşların katılımıyla düzenlenecek toplantıya katılacak.

Bakan Özer, programın ilk gününde beraberindeki heyet ile Üst Düzey Politika Forumu’na katılacak. Forum, “Toplumların Yeniden İnşasında Eğitimin Rolü” ana temasıyla bir oturuma ev sahipliği yapacak.

“Eğitim: Geleceğe Yatırım” ve “Eğitim Yoluyla Demokratik Toplumlar İnşa Etmek” konulu birinci ve ikinci oturumlarda, panelistlerin sunumlarının ardından bakanlar düzeyinde interaktif tartışmalar gerçekleştirilecek.

Bakan Özer ikili görüşmeler yapacak

Oturumların ardından OECD ülkelerinin eğitim bakanları ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek olan Özer, ilk günün son programında “Eşitlik ve Kapsayıcılık için Eğitim Ortaklıklarını Yeniden Tasarlamak” temalı resmi akşam yemeğine katılacak.

Özer, programın ikinci gününde ana teması “Eğitim Yoluyla Eşit ve Kapsayıcı Bir Toplumu Yeniden İnşa Etmek” olan OECD Eğitim Bakanları Toplantısı’na katılacak.

Eğitim Bakanları Toplantısı Genel Kurulu’nun açılış oturumunda “Kapsayıcı ve Eşitlikçi Toplumların Temelini İnşa Etmek İçin Eşit ve Dirençli Eğitim Sistemlerinin Sağlanması” teması ele alınacak.

Paralel oturumlarda “Bütün İnsan Perspektifinden Eğitimde Eşitlik ve Kapsayıcılık” konusu da tartışılacak.

Bakan Özer, paralel oturumun ardından “Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim: Yeni Zorluklar İçin Yeni Politikalar” temalı öğle yemeğine, “Eğitim Hayatını Çalışma Hayatıyla Uyumlu Hale Getirmek” konulu ikinci paralel oturuma ve “Adil Toplumlar İnşa Etmek” başlıklı bildirinin sunulduğu kapanış oturumuna katıldı. Eğitim Yoluyla” kabul edilecektir. katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu