Haber

Muharrem İnce: Türkiye bu ahlaksızlıktan dolayı imajını kaybediyor

MEMLEKET Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Hiranur Vakfı’nın İstanbul’daki kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG’nin 29 yaşındaki Kadir Aşklı ile dini nikahlı olduğu iddialarına ilişkin, şunları söyledi: “Bunlar Müslümanların arasına serpiştirilmiş hainlerdir. Müslüman olduklarına falan da inanmıyorum. Türkiye bu ahlaksızlıktan imajını kaybediyor” dedi.

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri’ye geldi. Pınarbaşı ilçesinde esnafı ziyaret eden İnce, basına yaptığı açıklamada, “Türkiye’yi kutuplaştırdılar. Bir taraf partili cumhurbaşkanı olun diyor. Diğer yandan ‘partili cumhurbaşkanı olmaz’ diyor. katır mı yoksa 40 satır mı?’ Derler ki, “Bunların ikisi de doğru değil. Vatan evladı olsun. Aklı başında, ülkenin sorunlarını çözebilecek biri olsun. Yani başkan 50+1 alacak, sonra duracak. Temel Bey’e sormadım, Meral Hanım’a sormadım, Gültekin Bey’e sormadım. Böyle bir şey olmaz. Bir partiden cumhurbaşkanı ile olmaz. Burada dolar 2018’de 4.5 TL iken 19 TL oldu. Erdoğan ülkeyi uçurumun zirvesine çıkardı. Bunun bir gerçeği var. Şimdi bütçe görüşülüyor. İktidar partisine bakarsanız ülke uçar gider. Senin cebinde dolar var, biz zengin olduk ama ben Türkiye’yi karış karış geziyorum. Diyarbakır’dan buraya geldim. Günlerdir otobüsteyim. Maliyetten ve yoksulluktan herkes şikayetçi, umutsuzluğa kapılmayın. Bu ülkeyi bu seviyeye getireceğiz. Sloganımız bellidir. “Ne Halk, Ne Millet Tek Yön. ‘Vatan’ diyoruz. Çare bulacağız. Bu milletin derdine derman olacağız” dedi.

‘ZİHİNİNİZE SAHİP OLUN’

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in İstanbul’daki 6 yaşındaki kızı HKG’nin Kadir Willekli ile imam nikahlı olduğu tezine değinen İnce, “Dini nikahı nikahlıya kıyacak iş mi olur?” 6 yaşındaki çocuğa, bu millet aklını mı kaçırdı onu katleden imama, şahitlerine, bilip de konuşmayanlara, anne babasına, o törene katılanlara, polise. kim kapattı savcıya bunların hepsi hapse atılsın dini nikahtan bahsetmiyoruz 6 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz yetişkin imam nikahlı olsun olmasın nikahta olmaz Benim ilgi alanım.Çocuktan bahsediyoruz, diyor, “dini nikahla savaş.” Bunlar Müslümanların arasına serpiştirilmiş hainler. “Ben bunların Müslüman olduğuna falan inanmıyorum. Türkiye bu ahlaksızlıktan imajını kaybediyor. Bütün dünya bunu konuşuyor. Bunun karikatürlerini çiziyorlar. Biz bunu hak ettik.” 2 sene önce bakanlığın haberi vardı. Mağdur gitti şikayet etti bakanlık sustu. Hakim ve savcıları göreve davet ediyorum. Kararını ver diyorum aklını peynirle yeme. ve ekmek”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu