Teknoloji

Tesla şimdiye kadarki en ucuz otomobili için düğmeye bastı: Model 3’ün neredeyse yarı fiyatına olabilir

Reuters’in haberine göre Tesla, uygun fiyatlı elektrikli otomobil pazarına girmeyi planlıyor. Berlin yakınlarındaki fabrikasında üretileceği söylenen 26.838 dolar değerindeki yeni model, şirketi daha erişilebilir elektrikli otomobil dünyasına tanıtabilir. Elektrikli araç devinin güncel en ucuz modeli Model 3 ve fiyatı yaklaşık 39 bin dolardan başlıyor.

Reuters’e konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak, modelin ne zaman üretime geçeceğini tam olarak belirtmiyor. Ancak diğer kaynaklar Eylül ayında haber ajansına Tesla’nın ” EV’nin neredeyse tüm alt gövdesi tek bir modüldeKalıplanacak bir yeniliğe yaklaştığını söyledi.

Bu muhtemelen Tesla’nın mevcut Gigacasting üretim sürecinin bir uzantısıdır ve aracın geniş alanlarını dökerek Model Y üretiminin maliyetini düşürmeye yardımcı olmuştur.

Bu aynı zamanda otomobil üreticisinin, Musk’ın Tesla’nın 2023 Yatırımcı Günü sırasında daha hızlı ve daha verimli olacağını iddia ettiği yeni bir üretim süreci duyurusuyla da uyumlu.

Kutusuz Süreçolarak adlandırılan bu süreç, aracın tamamının baştan sona otomatik bir sınır boyunca ilerlemesi yerine, aracın çeşitli parçalarının seri olarak çalıştırılıp daha sonra son montaj sırasında bir araya getirildiği hücre üretimi fikrine dayanmaktadır. klasik üretim sınırı.

Görevleri daha hızlı ve daha hassas bir şekilde gerçekleştirmek için robotik teknolojiye daha fazla güvenmeyi gerektirir. Koreli üretici Hyundai’nin de bu konuyu araştırdığı söyleniyor.

Tesla’nın Grünheide’deki fabrikası halihazırda Model Y üretiyor ancak Reuters, otomobil üreticisinin fabrikanın kapasitesini iki katına çıkararak yılda bir milyon aracı hedefleyeceğini belirtiyor. Genişlemenin Tesla’nın bahsettiği Kutusuz Süreç’e uyum sağlamak için tesisin revize edilmesini gerektirip gerektirmeyeceği henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu