Haber

AK Parti’nin Filistin mitingine Saadet Partisi’nden tepki

Saadet Partisi, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 28 Ekim Cumartesi günü düzenleyeceği Filistin mitingine tepki gösterdi. Saadet Partisi İstanbul İl Lideri Ömer Faruk Yazıcı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Sizlerden miting değil aksiyon bekliyoruz. “

ERDOĞAN DA KATILACAK

İsrail’in Gazze baskınlarının 18. günü yaşanırken AK Parti, 28 Ekim Cumartesi günü İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Filistin mitingi düzenleneceğini duyurdu. Mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı açıklandı. Ancak bu haberin ardından Saadet Partisi İstanbul İl Lideri Yazıcı’dan tepki geldi.

“GERÇEKLERİ SÖYLEMEK GÖREVİMİZ”

Yazıcı, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: AK Parti İstanbul İl Örgütü, Gazze’deki Siyonist İsrail zulmüne son vermek için bu hafta sonu miting düzenleyecek. Bunu yapmaları doğaldır, itiraz etmeyiz… Ancak doğruyu söylemek bizim görevimizdir. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın değerli üyeleri arkadaşlar! Biz mitingler yaptık, onlar da yapıldı. Bu adım aşıldı. Bir hatırlatma ihtiyacı duyuyoruz; İktidar sizsiniz, mühür karar vericilerinizin elinde. Öyle değilmiş gibi davranmayı ve insanların dikkatini dağıtmayı bırakın!

“Sahip olduğunuz mührün hakkını verin”

Sizden miting değil eylem bekliyoruz. Onlarca yıldır çocukları ve evlatları Siyonist şeytanların insafına bırakılan Gazze’nin dezavantajlı halkının acılarını durdurmak için elinizden geleni yapın. Bu yolda atılan her adımı destekliyoruz. Haydi, sahip olduğun mührün hakkını ver!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu