Haber

CHP Belediyesi ‘İsmet İnönü’ İsmini Reklam Aracı Olarak Kullanıyor

Bursa’nın Mudanya İlçesi İsmet İnönü Bulvarı’na mevzuata aykırı olarak ‘Mudanya Belediyesi logosu ve yazısı’ yazılı totem yerleştiren CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’dan izinsiz totemin kaldırılması istendi ve yine ‘Kurtuluş Savaşı Kahramanı’ , İsmet İnönü’. İsminin arkasına saklandı. Yönetmelikte alışılmadık bir şekilde totem üzerinde ilçe belediyesi reklamı bulunduğuna değinmeyen Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan totem önünde İnönü’ye saygısızlık yapıldığını ve totemle birlikte hukuksuzluğunu gizlemeye çalıştı. Üzerinde İsmet İnönü’nün adı yazılıdır.

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Mütareke Meydanı’na CHP tarafından “İsmet İnönü Bulvarı” ve “Mudanya Belediyesi” yazılı iki totem ve belediye logosu yerleştirildi. Geçtiğimiz Mart ayında ilçe belediyesi izinsiz. Büyükşehir Belediyesi ayrıca, İlan ve Reklam Uygulama Yönetmeliği’nin 7.2’nci maddesine aykırı olarak izinsiz totemlerin kaldırılması için Mudanya Belediyesi’ne resmi yazı gönderdi.

tarihin sömürülmesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından meydan düzenleme çalışmaları yürütülen alana üzerinde Mudanya Belediyesi yazı ve logosunun bulunduğu totemi yasa ve yönetmeliklere aykırı olarak yerleştiren CHP’li belediye, örtbas etmek için ‘tarihi sömürü’ye başvurdu. totemlerin kaldırılmasının istenmesi suçtu. “Türkiye Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün adını taşıyan bulvara yerleştirilen totemlerin kaldırılması istendi” haberini basına aktaran Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, belediye logosunu ve Mudanya Belediyesi metnini sildirdi basınla paylaştığı görsellerden. Böylece Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İsmet İnönü’ isminden rahatsız olduğu algısını oluşturmaya çalışan Türkyılmaz, söz konusu totem önünde fotoğrafını paylaşarak ‘İsmet İnönü’ ismiyle reklam peşinde olduğunu ortaya çıkardı. sosyal medya.

Kaldırılması istenen totemin, haberde belirtildiği gibi sadece İsmet İnönü Bulvarı yazmadığı, aynı zamanda Mudanya Belediyesi yazısı ve belediye logosunun da yer aldığı açıkça görülürken, CHP’li belediyenin tarih istismarı ortaya çıktı.

Projeyi benimseme çabaları

Mudanya Belediyesi, izinsiz diktiği totemle, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tabanından banklarına, aydınlatma sistemlerinden yeşil alanlarına kadar sıfırdan yenilenen ve yaklaşık 100 milyon TL’ye mal olan projede sahiplik algısı yaratıyor. Güncel fiyatlarla yatırım yapıldı. Türkyılmaz, ilçeye değer katan yatırımın Mudanya Belediyesi tarafından yapıldığı algısını oluşturarak, su konusundaki reklam çabası ve amacı ile Büyükşehir Belediyesi’ni ‘tarih’ algısıyla karalamaya çalışıyor.

Yine aynı senaryo

Mart ayında değiştirilmiş fotoğraflarla basın yoluyla algı oluşturmaya çalışan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve üzerinde İsmet İnönü isminin yazılı olduğu modern totemlerin dikilmesinin ardından yeniden tarihi sömürüye başvurdu. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, mevzuata aykırı olarak izinsiz dikilen ilçe belediyesi totemini kaldırmasına tepki gösteren Türkyılmaz, bunu yaptıklarını iddia ederek Kurtuluş Savaşı kahramanı İnönü’nün adını kullanarak yeniden reklam vermeye çalıştı. İsmet İnönü Bulvarı sözleriyle Büyükşehir Belediyesi toteminin önüne İsmet İnönü’ye taşındı.

haber-yenice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu