Haber

CHP LİDER KEMAL KILIÇDAROĞLU ALMANYA’YA GİDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14-17 Aralık ortasında Almanya’da gerçekleştireceği programlara katılmak üzere sabah saatlerinde Berlin’e gitti.

Türk Hava Yolları (THY) uçağıyla saat 08.30’da Berlin’e giden Kemal Kılıçdaroğlu’na, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ve İstanbul Milletvekili Yunus Emre eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nun yeni atanan Amerikalı danışmanı Jeremy Rifkin’in Almanya’dan programlara katılacağı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU’NUN ALMANYA PROGRAMI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya programının ana temasının endüstriyel dönüşüm olacağı belirtilirken, danışman Rifkin’in eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başlattığı endüstriyel ve yeşil enerji dönüşüm ataklarını yerinde gözlemleyip değerli temaslarda bulunacağı belirtildi. Türkiye’de yapmayı planladığı işler için. Sektör kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelmesi planlanan Kılıçdaroğlu, üniversite, iş gücü ve üretim süreçlerini yeni teknolojilerle buluşturan ve böylece akıllı sanayiye geçişi sağlayan modelleri inceleyecek. Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyaretinde sosyal devlet anlayışının oluşturduğu refah ve zenginliğin topluma yayılması konusundaki deneyimlerini de inceleyeceği vurgulanan Kılıçdaroğlu, ziyaret boyunca üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve ekonomiAlanda faaliyet gösteren kurum ve kişilerle de temaslarda bulunacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu