Yaşam

‘İnci Taneleri’ bu akşam seyirciyle buluşuyor

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve başrolünde yer aldığı ‘İnci Taneleri’ ilk bölümü bu akşam saat 20.00’de Kanal D’de ekrana gelecek.

BKM imzalı dizinin oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda Şenol Sönmez oturuyor.

Serinin konusu şu şekilde:

Dizide cezaevinden çıkan Azem Yücedağ’ın hikayesi anlatılıyor. Azem taşıdığı büyük sırla umudun peşinde koşarken, kolyesinden kopup her yere saçılan incileri bir araya getirebilecek mi?

İLK TANITIM TEPKİ OLDU

Dizinin ilk fragmanında kullanılan “Sadece aşkın değil, aynı zamanda failin olmakla da ilgili…” sözleri sosyal medyada tepki çekti.

‘DİLBER DANS HAREKETİ’ BAŞLADI

Dizinin fragmanında Hazar Ergüçlü’nün “Dilber” isimli pavyon dansçısını canlandırdığı “Herkes yer içer, hesabı Dilber öder…” ifadesinin yer aldığı sahneler sosyal medyada gündem oldu. Uzun yıllar Anadolu Ateşi’nde eğitmen ve dansçı olarak görev yapan oyuncu Elif Erol’dan ders alan Hazar Ergüçlü, haftanın en az dört gününü ve uzun saatlerini ‘Dilber’ için çalışmaya ayırdığını söyledi.

‘Dilber’ karakterinin ‘I Burn Gemini’ müziği eşliğinde gerçekleştirdiği gösteri, sosyal medyada Dilber dansı akımını başlattı. Dansı yeniden canlandırıp farklı konulara uyarlayan kullanıcıların yanı sıra dans kurslarına da ilham kaynağı oldu. Ankara’da bir dans kursu, öğrencilerine ‘köşk dansı’ adı verilen gösteriyi öğretmeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu