Teknoloji

MediaMarkt Teknolojide Kadın Derneği ile Geleceğin Teknoloji Liderlerini Destekliyor

Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Teknolojide Kadın Derneği’nin (Wtech) yürüttüğü “Teknolojinin Öncü 100’leri” projesine destek vererek Türkiye’nin teknoloji alanındaki geleceğine katkıda bulunmayı hedefliyor. MediaMarkt, Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak düzenlediği bu projede teknoloji alanında kariyer yapmayı hedefleyen dört yetenekli genç kadına eğitim desteği sağlıyor.

Geniş ürün yelpazesiyle teknoloji tutkunlarına konforlu alışveriş keyfi sunan MediaMarkt, sosyal sorumluluk anlayışının ve kadınların teknoloji alanında güçlenmesine verdiği önemin bir yansıması olarak “Teknolojinin Öncü 100’leri” projesine destek veriyor . Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından yürütülen ve Türkiye’nin önde gelen 70 markasının desteklediği proje kapsamında katılımcılara 100 kadın ve 25 erkek liderin yetiştirileceği kapsamlı ve tamamen ücretsiz bir eğitim programı sunuluyor.

“Başkan Teknolojinin 100’leri” projesiyle katılımcılar, günümüz dünyasında en çok talep gören alanlar olan Bilgi Analitiği, Python ile Bilgi Bilimi, Yapay Zeka ve Robotik Süreç Otomasyonu gibi disiplinlerde yoğun ve kapsamlı eğitimler alacak. Özel uzmanlıklar IQ, EQ ve CQ gibi sosyal ve duygusal zeka becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Eğitim yoluyla gençlerin iş ve sosyal yaşamlarında başarılı olabilmeleri için gerekli temeller atılacak.

Proje kapsamında MediaMarkt 4 genç kadına eğitim desteği sağlıyor

“Teknolojinin Öncü 100’leri” projesi kapsamında MediaMarkt’ın desteklediği dört genç kadın, alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilecek derinlemesine eğitimlerle teknoloji sektöründe lider olma yolunda önemli bir adım atacak. MediaMarkt, bu eğitim ekiyle genç kadınların teknik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı ve onlara mesleklerinde ilerledikçe ihtiyaç duyacakları rehberlik ve mentorluğu sağlamayı amaçlıyor.

MediaMarkt, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlediği bu projeyle kadınların teknoloji departmanında daha görünür ve aktif rol almasını teşvik ederken, aynı zamanda genç nesillerin sahada çalışma hayallerini desteklemek için de önemli bir adım atıyor. teknoloji.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu